fbpx

Jan Paweł II – człowiek z wolności

Plenerowa wystawa „Jan Paweł II – człowiek z wolności” miała swoją premierę 14 sierpnia 2018 r. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ekspozycję, w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, przygotowuje Centrum Myśli Jana Pawła II, warszawska instytucja kultury.

Wystawa „Jan Paweł II – człowiek z wolności” opowiada o fenomenie polskiego papieża, który obejmując stery Kościoła, wpłynął na losy całego świata. W jego nauczaniu temat wolności pojawiał się nieustannie, zaś jego mocne apele o poszanowanie godności i praw człowieka, rozpoczęły proces przemian społecznych zakończony upadkiem komunizmu. Dla Jana Pawła II to był jednak dopiero początek „egzaminu z wolności”, przed którym staje współczesny Polak.

Prezentowana przez nas wystawa wirtualna 360° zawiera w sobie, oprócz podstawowej warstwy sferycznej również dodatkowe warstwy multimediów, w tym filmów, nagrań dźwiękowych i dokumentacji w postaci plików PDF. Dzięki tym dodatkowym funkcjom odbiorca może w pełni poczuć klimat tej fascynującej wystawy.

Zostaw komentarz

Funkcja niedostępna