fbpx

Aktualności

Wystawa rzeźby – NATURA 2021

Wystawa rzeźby – NATURA 2021 3 stycznia 2022 Styczeń 2021. W Galerii DAP trwa wystawa sekcji rzeźby OW ZPAP – Natura 2021. Atmosfera towarzysząca prezentowanym pracom jest nietypowa. W Polsce obowiązuje całkowity lock down. Zakazem wstępu do obiektów zamkniętych objęte są również galerie sztuki. Smutne to i przygnębiające, na szczęście obostrzenia znoszone są na parę dni przed zamknięciem wystawy, co pozwala organizatorom udostępnić prace choć części zainteresowanych wystawą miłośników sztuki. Zapewne są jednak osoby, które w czasie, gdy galeria była […]

Więcej informacji...

Janusz Kaczmarski – pracownia artysty

Janusz Kaczmarski – pracownia artysty 22 lipca 2021 Wirtualna Strefa Sztuki wzbogaciła się o kolejny interesujący projekt, pierwszy z zapowiadanego w ubiegłym roku cyklu wirtualnych spacerów po pracowniach twórców sztuki. Artysty Janusza Kaczmarskiego nie ma już wśród nas, ale odchodząc pozostawił nie tylko swoje znakomite dzieła, pozostała po nim również klimatyczna pracownia ulokowana na strychu jednej z przedwojennych warszawskich kamienic u zbiegu Al. Niepodległości i ul. Rakowieckiej. Zapraszam do obejrzenia wirtualnej pracowni w której oprócz pełnego obrazów wnętrza można również przejrzeć […]

Więcej informacji...

Janusz Fogler – Powrót do ogrodu

Janusz Fogler – Powrót do ogrodu 17 października 2020 Janusz Fogler – Powrót do ogrodu, to ostatni z wirtualnych projektów jakie wykonałem w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. To jednak nie koniec. Wirtualna Strefa Sztuki nadal będzie się rozwijać, a na jej stronach pojawiać się będą nie tylko wirtualne spacery, ale również filmy pokazujące pracę i twórczość nie tylko wybitnych i uznanych twórców, ale również młodych i utalentowanych artystów. Osoby zainteresowane współpracą zapraszam […]

Więcej informacji...

Henryk Chyliński – Retrospektywa

Henryk Chyliński – Retrospektywa 5 października 2020 Dziś zapraszam na wirtualny spacer po wystawie prac wybitnego twórcy, artysty grafika i malarza Henryka Chylińskiego.  Projekt zrealizowałem we wrześniu tego roku, czyli stosunkowo niedawno, już w czasie pandemii.  Niemal wszystkie eksponowane w galerii prace mają podlinkowane reprodukcje. Można je zatem zobaczyć w oryginalnej jakości, bez zniekształceń i refleksów świetlnych, które zdarzają się w panoramicznych prezentacjach 360°. Wystawa miała miejsce w Galerii DAP do której serdecznie zapraszam.

Więcej informacji...

Prawosławna Katedra Metropolitalna p.w. św. Marii Magdaleny

Prawosławna Katedra Metropolitalna p.w. św. Marii Magdaleny 30 września 2020 Wirtualny projekt Katedry Metropolitalnej powstał w 2012 rok. Spacer składa się z 21 panoram sferycznych 360° i swym zasięgiem obejmuje górną i dolną część świątyni oraz widok z zewnątrz. Można również zobaczyć jak wygląda wnętrze katedry z perspektywy chóru.  Podczas spaceru po świątyni zwiedzającym towarzyszy cerkiewna muzyka (z możliwością wyciszenia). Zapraszam do zwiedzania.

Więcej informacji...

Kościół św. Anny w Wilanowie

Kościół św. Anny w Wilanowie 28 września 2020 Wirtualny spacer po kościele św. Anny w Wilanowie był moim pierwszym większym projektem 360°. Większym w cudzysłowiu, bo odnoszącym się tylko do prac z tamtego okresu. Wykonałem go w technologii Flash i z tego powodu od lat był dostępny jedynie dla użytkowników PC-tów. Teraz, po liftingu zabytkowy kościół mogą podziwiać już wszyscy Internauci.Zapraszam do wnętrza.

Więcej informacji...

Abakanowicz? Abakanowicz!

Abakanowicz? Abakanowicz! 31 lipca 2020 W 2013 roku na wystawie w Galerii DAP zgromadzono  ponad 50 rzadko wystawianych prac Magdaleny Abakanowicz. Wystawa przeminęła, Artystka również odeszła w zaświaty. Nam pozostał obraz wystawy z 2013 roku do obejrzenia którego serdecznie zapraszam.

Więcej informacji...

Grafiteka 2012

Grafiteka 2012 29 sierpnia 2020 Cofamy się do roku 2012, a dokładnie do 9 listopada tegoż roku, kiedy to w Galerii Lufcik należącej do OW ZPAP wernisaż miała zbiorowa wystawa artystów grafików – Grafiteka 2012. Na wystawie swoje prace zaprezentowało dwudziestu czterech twórców .  Dziś zapraszamy do zwiedzania wirtualnej Grafiteki 2012. Do większości prac dołączone są reprodukcje dzięki którym będą Państwo mogli dokładnie ocenić ich koloryt.  

Więcej informacji...

Józef Wilkoń – Wilkonie

Józef Wilkoń – Wilkonie 27 sierpnia 2020 Zapraszamy na kolejną wystawę, tym razem prezentację prac Józefa Wilkonia – Wilkonie, której premiera miała miejsce w 2013 roku w galerii DAP.  Oryginalność i różnorodność prac artysty prezentowanych na wystawie z pewnością dostarczy Państwu wielu niezapomnianych wrażeń.  

Więcej informacji...

Pałac pod Blachą

Pałac pod Blachą 28 sierpnia 2020 Dziś zapraszamy Państwa do Pałacu pod Blachą, który funkcje muzealne zaczął pełnić dopiero od 1898 roku, czyli od czasu przekazania budynku w zarząd Zamku Królewskiego w Warszawie. W skrzydle południowym ulokowano zbiór kobierców wschodnich z kolekcji Teresy Sahakian. Po kompleksowym remoncie w latach 2004 – 2008 wystrój pałacu nawiązuje do okresu, gdy był własnością rodziny Poniatowskich. Na pierwszym piętrze znajduje się apartament księcia Józefa Poniatowskiego, nawiązujący wystrojem do historii rodu Poniatowskich, czasów Księstwa Warszawskiego […]

Więcej informacji...
Funkcja niedostępna